Zašto se ploča 5454-H32 koristi oko motora i kotača
Sklop motora je jedan od najtežih pojedinačnih sistema na vozilu i obično čini 20 - 30 % ukupne mase, dok sam blok čini daljnjih 25 - 35 % tog sklopa. Smanjenje mase stoga počinje u motornom prostoru, a legure aluminijuma su praktičan put. 5454 je legura Al-Mg koja sadrži 2.40 - 3.00 % magnezijuma i 0.50 - 1.00 % mangana. Dodatak mangana podiže čvrstoću bez gubitka otpornosti na koroziju koji slijedi nakon dodavanja bakra, a dodatak hroma od 0.05 - 0.20 % oplemenjuje strukturu zrna i poboljšava otpornost na koroziju pod naponom.
U H32 temperamentu ploča je deformisana-očvršćena do četvrtine-tvrđeg stanja i stabilizirana, što balansira snagu i formabilnost koja je potrebna za žigosane poklopce, pregrade, toplinske štitove i nosače. U poređenju sa 5052 u istoj temperamentu, 5454 nudi otprilike 15 - 20 % veću zateznu čvrstoću pri gotovo istoj gustoći, tako da tanji mjerač često može nositi isto opterećenje.
Raspon specifikacija 5454 aluminijumske ploče
| Stavka | Domet |
| Legura | 5454 |
| Narav | O, H22, H24, H26, H28, H111, H112, H114, H116, H321 |
| Debljina | 0.15 - 600 mm |
| Širina | 100 - 2650 mm |
| Dužina | 500 - 16000 mm |
| Specifikacije proizvoda | GB/T 3880, EN 14286, EN 485, ASTM B209 ili specifikacija{4}}specifična za projekat |
Hemijski sastav legure 5454
Ograničenja u nastavku slijede EN 573-3 i ponavljaju se u ASTM B209. Nikl i cirkonijum nisu specificirani dodaci ovoj leguri, što čini materijal jednostavnim za recikliranje u mješovitim tokovima otpada 5xxx.
| Element | Granica (maseni %) | Element | Granica (maseni %) |
| Si | 0,25 max | Cr | 0.05 - 0.20 |
| Fe | 0,40 max | Zn | 0,25 max |
| Cu | 0,10 max | Ti | 0,20 max |
| Mn | 0.50 - 1.00 | Al | ostatak |
| Mg | 2.40 - 3.00 | Ostali, svaki / ukupno | 0,05 / 0,15 max |
Mehanička svojstva ploče 5454-H22 i H32
H22 i H32 temperamenti opisuju isti četvrtinu-tvrđe dostignut različitim rutama obrade, tako da su garantovani minimumi identični za oba. Vrijednosti su date debljinskom trakom jer se izduženje, radijus savijanja i tvrdoća mijenjaju s mjeračem.
| Debljina (mm) | Rm (MPa) | Rp0,2 min (MPa) | A50 min (%) | Savijte se za 180 stepeni | Savijte se za 90 stepeni | Tvrdoća HBW |
| 0.2 - 0.5 | 250 - 305 | 180 | 5 | 1.5t | 0.5t | 74 |
| 0.5 - 1.5 | 250 - 305 | 180 | 6 | 1.5t | 1.0t | 74 |
| 1.5 - 3.0 | 250 - 305 | 180 | 7 | 2.0t | 2.0t | 74 |
| 3.0 - 6.0 | 250 - 305 | 180 | 8 | - | 2.5t | 74 |
| 6.0 - 12.5 | 250 - 305 | 180 | 10 | - | 4.0t | 74 |
| 12.5 - 40.0 | 250 - 305 | 180 | 9 | - | - | 74 |
Radijus savijanja izražen kao višekratnik debljine (t) znači da se lim od 2 mm u pojasu 1.5 - 3.0 mm može saviti za 180 stepeni u radijusu od 4 mm bez pucanja. Ovo je svojstvo koje čini leguru pogodnom za duboko-vučene poklopce i za rolne{6}}oblikovane ploče.
Korozivne performanse, spajanje i oblikovanje
Morska i putna{0}}slana atmosfera: legura stvara zaštitni oksidni film i nije joj potreban premaz za zaštitu od korozije, iako se premaz često primjenjuje zbog izgleda ili otpornosti na kemikalije.
Kontakt sa gorivom: kompatibilan s benzinom, dizelom i većinom mješavina biogoriva, zbog čega se legura koristi za rezervoare goriva i karoserije cisterni.
Galvanska zaštita: aluminijum treba izolovati od čeličnih spojnica najlonskom ili EPDM podloškom, ili čelik treba biti vruće-pocinčan, kako bi se spriječio galvanski napad u vlažnim uvjetima.
Zavarivanje: elektrolučno zavarivanje plinom i volframom sa punilom 5554 ili 5183 daje čvrste spojeve. Legura nije termički-obrađena, tako da nije potrebno starenje nakon -zavarivanja.
Oblikovanje: H32 ploča se lako savija i štanca; čvršći radijusi se postižu upotrebom O temperamenta i formiranjem prije završnog koraka-očvršćavanja.
Mašinska obrada: rezanje, bušenje i urezivanje se izvode istim alatom koji se koristi za druge 5xxx legure, uz korištenje maziva za sprječavanje-nagomilavanja ruba.
Primjena u vozilima i industriji
Poklopci motora, uljna korita, pregrade i toplinski štitovi ispod karoserije
Automobilski točkovi i komponente točkova
Spremnici za gorivo i karoserije tankera za naftu, uključujući pregrade i pregrade
Pomorski instalacijski cjevovodi i cjevovodi objekata na moru
Posude pod pritiskom, rashladni kontejneri i transportne ploče
Strukturni dijelovi kojima je potrebna kombinacija čvrstoće, zavarljivosti i otpornosti na koroziju
Često postavljana pitanja
P: Šta H32 temperament znači za 5454 ploču?
H32 znači da je ploča-očvršćena do četvrtine-tvrđeg stanja, a zatim stabilizirana niskom-tretiranjem na niskoj temperaturi tako da svojstva ostaju stabilna u radu, uključujući i pri blago povišenim temperaturama{4}}u ležištu motora.
P: Da li je 5454 jači od 5052?
Da. U istoj četvrtini-tvrdog tempera, zajamčena vlačna čvrstoća od 5454 je otprilike 15 - 20 % veća od one kod 5052, sa sličnom gustoćom i korozivnim ponašanjem, pa se često bira za dijelove koji zahtijevaju tanju debljinu.
P: Može li se ploča 5454 zavariti na druge 5xxx legure?
Može se zavariti na 5052, 5083 i druge legure Al-Mg sa punilom 5554 ili 5183. Mešanje 5xxx legura u jednoj proizvodnji je uobičajeno u radu rezervoara i šasije i ne zahteva posebne procedure.
P: Da li legura treba termičku obradu nakon formiranja?
No. 5454 je radna{1}}legura koja se stvrdnjava i ne može se ojačati toplinskom obradom. Formiranje se vrši u O temperamentu kada je potreban strogi oblik, a konačna tvrdoća se proizvodi prema rasporedu valjanja u mlinu.
P: Koje debljine se koriste za rezervoare za gorivo i poklopce motora?
Poklopci motora se obično štampaju od 0.8 - 2.0 mm lima, dok rezervoari za gorivo i karoserije cisterne koriste ploču od 3.0 - 6.0 mm. Debljina je određena projektnim pritiskom i nepodržanim rasponom, a ne izborom legure.
P: Koji dokumenti idu uz isporučenu ploču?
Certifikat mlina koji izvještava o toplotnom broju, temperamentu, mehaničkim svojstvima i sastavu izdaje se uz svaku pošiljku, a inspekcija treće strane-može biti dogovorena kada projekat primatelja to zahtijeva.







